Domov BASKETBAL Z basketbalového titulu sa tešia levickí Patrioti

Z basketbalového titulu sa tešia levickí Patrioti

Patrioti Levice sa stali víťazmi Niké Slovenskej basketbalovej ligy. V piatom zápase finále play off zdolali BKM Lučenec 85:75 a v celej sérii triumfovali 4:1. Na trón zasadli opäť po štyroch rokoch.

Levickí Patrioti jednoznačne dominovali najvyššej slovenskej súťaži spod deravých košov. Z 28 zápasov v základnej časti neuspeli len v troch a zo všetkých tímov mali najlepšiu obranu i ofenzívu.

Z troch zápasov, ktoré v základnej časti Patrioti nevyhrali, im dve prehry pripravil práve ich finálový súper. Basketbalisti Lučenca postúpili do vyraďovacích bojov z tretieho miesta, avšak len o skóre za Komárnom.

Práve basketbalistov z Komárna vyradili Lučenčania v semifinále, keď ich zdolali 3:1 na zápasy. Rovnakým výsledkom si poradili Levičania so Spišskými Rytiermi.

Ľahké to nebolo

Finále hrané na štyri víťazné zápasy odštartoval lepšie víťaz základnej časti (76:58). Potom však prišiel výbuch na ihrisku súpera a prehra 71:96. Tá zjavne vyburcovala Patriotov, ktorí v ďalších dvoch zápasoch nedali súperovi najmenšiu šancu.

Na vlastnej palubovke ich zdolali priepastným rozdielom 95:59 a svoju gradujúcu formu potvrdili aj na palubovke Lučenca 82:52. Aj v úvode piateho finálového duelu mali jasne navrch domáci, veľmi rýchlo si vybudovali dvojciferný rozdiel. Hráči Lučenca však nemienili predať kožu lacno a do šatní sa šlo za stavu 49:42.

Hostia sa v druhom polčase snažili ešte zdramatizovať finálový boj, ale Levičania už nepripustili žiadne pochybnosti. Po víťazstve 85:75 sa zaslúžene tešili z titulu.

„Neskutočné. Užívame si neskutočnú atmosféru. Vyšlo to na takýto domáci zápas. Je to niečo neopísateľné. Ani jedno stretnutie nebolo také ľahké, ako ukazuje konečný výsledok. Som rád, že tento zápas sme pretlačili do víťazného konca.

Aj tento duel ukázal, aké ťažké to bolo. Museli sme drieť ako kone,“ zhodnotil tréner Patriotov Michal Madzin bezprostredné emócie zo zápasu. Za najužitočnejšieho hráča play off vyhlásili pivota Levíc Borisa Bojanovského.

„Sme radi. Minulý rok nám to tesne utieklo vo finále. V tomto roku sme si napravili chuť pred domácim publikom. Bomba, určite to oslávime,“ nechal sa počuť najužitočnejší hráč vyraďovacích bojov.

V klubovej histórii ide o tretí titul Patriotov (2011, 2018, 2022), čím sa osamostatnili na štvrtom mieste historických štatistík.

Dve trofeje

Pre Levice to je druhá tohtosezónna trofej. Predsezónny Federálny pohár a domáci Slovenský pohár Madzinovi zverenci nedotiahli do úspešného konca.

Zlomovým okamihom bol podľa všetkého úspech v nadnárodnom Alpsko­‑jadranskom pohári, ktorý dodal „žlto­‑zeleným“ sebavedomie a istotu do kľúčovej časti sezóny.

ano, TASR, foto: facebook  • Patrioti chcú do Ligy majstrov

    Patrioti Levice podali prihlášku do budúcoročnej edície basketbalovej Ligy majstrov. Pre ú…
  • Basketbalisti Lučenca získali Slovenský pohár

    Basketbalisti BKM Lučenec sa stali víťazom Interagros Slovenského pohára 2021/2022. Vo fin…
Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii BASKETBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Zomrel slovenský basketbalista storočia

Vo veku 67 rokov zomrel minulý piatok (14. 10. 2022) Stanislav Kropilák – slovenský basket…