Domov HOKEJ Začiatok novej sezóny NHL najskôr v polovici januára

Začiatok novej sezóny NHL najskôr v polovici januára

Pôvodný plán začať novú sezónu NHL 1. januára 2021 je v tejto chvíli nielen ohrozený, ale prakticky neuskutočniteľný. Súčasné rozhovory medzi vedením NHL a hráčskej asociácie NHLPA vedú k tomu, že sezóna sa začne približne v polovici januára a v základnej časti odohrajú 56 alebo 52 zápasov.

Keďže nové prípady koronavírusu v Severnej Amerike naďalej raketovo stúpajú, v jednotlivých regiónoch USA a Kanady pribúdajú aj nové reštrikčné opatrenia a ekonomické problémy.

V tejto neprehľadnej situácii je zložité prijať rozhodnutie s dlhodobejšou vyhliadkou na úspech. Rokovania NHL a NHLPA však vedú k tomu, že sezóna NHL by sa mala v januári začať. Aj keď opäť vo výrazne pozmenenom formáte.

Nové divízie i bubliny

Ak by sa nový ročník začal v polovici januára do herného plánu by sa malo vtesnať 56 zápasov, ktoré by sa odohrali v dvoch novoutvorených kanadských divíziách po sedem a vo dvoch amerických po osem tímov.

V hre sú aj tzv. krátkodobé bubliny, v ktorých by mužstvá nastúpili proti sebe viackrát v krátkom čase a potom by sa v nich prestriedali.

Bolo by to niečo na spôsob improvizovaného play­‑off z uplynulej sezóny, keď sa o víťazovi Stanley Cupu rozhodovalo len vo dvoch dejiskách Toronte a Edmontone a navyše bez divákov.

„Chceme časovo čo najlepšie preklenúť sezónu 2021 tak, aby sme sa v tej nasledujúcej dostali už do normálu. Urobíme všetko preto, aby sa nám to podarilo,“ uviedol komisár NHL Gary Bettman.

Straty zaplatia hráči

Skúsený manažér Bettman si uvedomuje, že čím menej zápasov sa v sezóne 2020/2021 odohrá, tým väčšie finančné straty čakajú na účastníkov profiligy. Preto v predchádzajúcich dňoch vyzval hráčov, aby rátali s doplatením ušlého zisku majiteľom klubov.

Inými slovami výpadok príjmov z predaja vstupeniek by sa mal premietnuť do dočasného zníženia platov. Bettman v prejave na paneli Sports Business Journal zdôraznil, že NHL sa nepokúša znovuotvoriť kolektívnu zmluvu päť mesiacov po jej predĺžení.

Namiesto toho fiškálna realita uprostred pandémie koronavírusu znamená, že tradičné rozdelenie výnosov medzi vlastníkov a aktérov 50 na 50 minimálne v blízkej budúcnosti nebude možné.

sam, SITA, foto: SITANačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HOKEJ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Sekera ukončil kariéru

Slovenský hokejový obranca Andrej Sekera ukončil vo veku 36 rokov aktívnu kariéru. Hoci ma…