Domov FUTBAL Zápas v La Lige prerušili pre Rasizmus

Zápas v La Lige prerušili pre Rasizmus

Zápas 29. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže medzi Cadizom a Valenciou prerušili na takmer polhodinu po tom, čo hráči hostí odišli do šatne. Podľa ich vyjadrenia domáci obranca Cala rasisticky urazil stopéra Mouctara Diakhabyho.

Incident sa odohral po polhodine hry za stavu 1:1, keď obranca hostí tmavej pleti Mouctar Diakhaby obvinil stopéra Cadizu Juana Calu, že ho po vzájomnom súboji rasisticky urazil.

Následne odišiel celý tím Valencie do šatne a späť na ihrisko sa vrátil až po dlhých minútach, no už bez Diakhabyho, ktorého vystriedal Hugo Guillamon. Duel nakoniec dohrali a Cadiz zvíťazil 2:1.

„Mali sme poradu a rozhodli sme sa pokračovať v zápase, aby sme bojovali za česť nášho klubu, avšak odsudzujeme akýkoľvek rasizmus. Hráč, ktorý sa stal terčom útoku, chcel, aby sa jeho spoluhráči vrátili na ihrisko,“ uviedol klub na sociálnych sieťach a Diakhabymu vyjadril plnú podporu.

Diakhaby chcel, aby sa vrátili

Odchodu z ihriska predchádzal stret Diakhabyho s Calom, ktorí sa pri súboji o loptu zrazili. Nasledovala výmena slov, obaja hráči sa krátko na to dostali do hádky a rozdeliť ich museli spoluhráči. Diakhaby dostal okamžite žltú kartu za spor s Calom, ktorý sa mu najprv snažil vyhnúť.

Zápas pokračoval až po viac ako 20-minútovej pauze. Cala, ktorý strelil v 14. minúte úvodný gól duelu, zostal na ihrisku do polčasu, keď ho vystriedal Marcos Mauro, strelec víťazného zásahu z 88. minúty.

Obranca Valenice Jose Gaya po zápase povedal, že ak by sa nevrátili na ihrisko, hrozila by jeho tímu prehra či strata bodov. „Diakhaby nám povedal, že ho urazil a to odsudzujeme.

Preto sme opustili ihrisko, no oni nám povedali, že musíme ísť naspäť, lebo ak nie, odoberú nám tri body a možno aj viac. Diakhaby nám povedal, aby sme sa vrátili a preto sme to spravili. Chcel, aby sme dohrali. Bez jeho súhlasu by sme to neurobili. On bol nahnevaný a nemohol sa vrátiť. Bola to veľmi škaredá urážka, nepoviem ju,“ vyjadril sa Gaya.

sam, TASR, foto: FBNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Istanbul môže prísť o finále LM

Konanie finále futbalovej Ligy majstrov 2020/21 v Istanbule je ohrozené. Anglicko totiž pr…