Domov ATLETIKA Zapletalová sa stala majsterkou Európy

Zapletalová sa stala majsterkou Európy

Slovenská atlétka Emma Zapletalová sa stala majsterkou Európy do 23 rokov na 400 metrov prekážok. V Tallinne zabehla časom 54,28 sekundy slovenský rekord (doteraz 55,19) aj rekord šampionátu (doteraz 54,50).

Zverenka Petra Žňavu získala pre Slovensko štvrté zlato v histórii ME do 23 rokov. Dvakrát sa tešil guliar Mikuláš Konopka (1999, 2001) a pred štyrmi rokmi triumfoval šprintér Ján Volko na 200 metrov.

Zapletalová tento rok splnila aj prísny limit na olympijské hry do Tokia. „Je to neskutočný pocit, stále tomu nemôžem uveriť. Išla som si za tým, verila som, že mi to vyjde, ale teraz, keď sa to naozaj stalo, neviem, čo k tomu povedať. A navyše ešte k tomu aj taký osobák. Som prekvapená, veľmi ma to teší.

Vedela som, že mám na to, aby som prelomila 55 sekúnd, a len som čakala, kedy to príde. Ale až také zlepšenie som neočakávala. Verila som v čas okolo 54,60.

Súperky som nevnímala, snažila som sa bežať naplno môj vlastný beh. Som nesmierne rada, že mi po prvý raz vyšlo bez zaváhania všetkých desať prekážok,“ povedala Zapletalová na oficiálnej facebookovej stránke Slovenského atletického zväzu (SAZ).

Ciele Zapletalovej sa po úspechu na ME nezmenia, pred štartom na OH v Tokiu povedala: „Zostávam nastavená tak ako pred ME, môj cieľ je postúpiť do semifinále a uvidíme podľa výkonu.

Chcela by som zopakovať to, čo som predviedla na ME. Po tomto čase, ktorý je pre mňa dosť kvalitný, neviem, čo vo mne je. Nechám sa prekvapiť.“

 red, TASR, foto: TASR/Jaroslav Novák Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii ATLETIKA
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Po 41 rokoch má Európa víťaza olympijskej stovky

Olympijským šampiónom v behu na 100 m sa stal taliansky atlét Lamont Marcell Jacobs v novo…