Domov HOKEJ Záverečná nominácia na MS

Záverečná nominácia na MS

Vedenie slovenskej hokejovej reprezentácie uzavrelo v pondelok nomináciu na majstrovstvá sveta vo Fínsku. Slováci odleteli do Helsínk s historicky najmladším kádrom. Jeho vekový priemer je 24,44 rokov.

Realizačný tím už po sobotňajšom poslednom zápase v príprave na Kaufland Cupe proti Francúzsku (2:0) urobilo výraznejší rez kádrom. Opustili ho štyria hokejisti. Z 27 mien, ktoré zostali na predfinálnom nominačnom zozname, vypadli v pondelok ešte dve.

„Počas víkendu sa situácia vykryštalizovala v súvislosti so zdravotným stavom niektorých hráčov. Vyšetrenie, ktoré absolvoval Martin Gernát, ukázalo, že nie je natoľko vážne, aby nemohol cestovať na šampionát.

Naopak, u Adriána Holešinského malo limitujúci charakter. Nepocestuje s nami na majstrovstvá sveta ani on, ani Adam Jánošík, ktorý mal pozitívny test na koronavírus,“ informoval Miroslav Šatan prostredníctvom krátkeho videorozhovoru na webe hockeyslovakia.sk.

Na šampionátovú súpisku vedenie národného tímu pred úvodným duelom proti Francúzsku zapíše pravdepodobne len 23 mien. „Dvaja hráči, pravdepodobne Sýkora a Bučko, budú čakať na šancu.

Necháme si dve miesta voľné a uvidíme, ako sa vyvinie situácia v play off NHL,“ dodal Šatan na margo možných posíl z NHL, medzi ktoré spadajú Martin Fehérváry, Erik Černák či Adam Ružička.

Záverečná nominácia SR na MS vo Fínsku:

brankári: Patrik Rybár, Matej Tomek, Adam Húska

obrancovia: Martin Bučko, Peter Čerešňák, Daniel Gachulinec, Martin Gernát, Mário Grman, Michal Ivan, Šimon Nemec, Mislav Rosandič

útočníci: Andrej Kollár, Michal Krištof, Róbert Lantoši, Adam Liška, Mário Lunter, Jakub Minárik, Kristián Pospíšil, Pavol Regenda, Miloš Roman, Juraj Slafkovský, Adam Sýkora, Samuel Takáč, Alex Tamáši, Tomáš Tatar

red, TASR Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HOKEJ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Sekera ukončil kariéru

Slovenský hokejový obranca Andrej Sekera ukončil vo veku 36 rokov aktívnu kariéru. Hoci ma…