Domov FUTBAL Žofčák má na konte 400-vku

Žofčák má na konte 400-vku

Kapitán futbalistov MFK Zemplín Michalovce Igor Žofčák sa stal piatym hráčom so 400 zápasmi v najvyššej slovenskej súťaži. Na oslavu míľniku si prial víťazstvo, to však neprišlo, keďže jeho tím na domácom ihrisku podľahol Spartaku Trnava 1:2.

Zápas 7. kola Fortuna ligy medzi Michalovcami a Trnavou mal špeciálnu príchuť pre domáceho kapitána. 400-tý zápas v najvyššej slovenskej súťaži však nemá pre Igora Žofčáka prívlastok víťazný.

„Šance sme mali aj na dva zápasy, no keď chceme vyhrávať, musíme dávať góly,“ poznamenal. Michalovce prehrávali po prvom polčase 0:1 a nič na tom nezmenili ani dve „tutovky“ Nigérijčana Kanuho z jeho záveru. Domáci síce vyrovnali v 2. dejstve, ale napokon prehrali gólom z pokutového kopu v nadstavenom čase.

„Žiaľ, aj také zápasy bývajú,“ povzdychol si Žofčák. V klube sa na míľnik svojho kapitána dlhšie pripravovali, samozrejmosťou bol symbolický dres, ktorý Žofčák dostal krátko pred zápasom.

S nikým sa nepretekám

Piatu desiatku ligových štartov načal ako piaty hráč fortunaligovej histórie. Pred ním sa to podarilo iba rekordérovi Viktorovi Pečovskému (422), Martinovi Poljovkovi, Miroslavovi Barčíkovi a Tomášovi Ďubekovi.

„S nikým sa nepretekám. Jediná prekážka som si ja sám. Vstanem o piatej, 30 sekúnd je ťažkých, ale potom to už ide. V hlave mám len prvý zápas a tento posledný. Človek nikdy nevie, ktorý zápas bude posledný, nedá sa to plánovať.

Som hrdý na seba aj na svoje okolie. Bez rodiny a podpory ľudí, ktorých mám okolo seba, by som to nedosiahol,“ povedal Žofčák s presnou spomienkou na svoj debut v najvyššej súťaži. Ten absolvoval v drese Ružomberka: „Hrali sme na Pasienkoch proti Interu a vyhrali sme 3:2.“

red, TASR, foto: TASR/Lukáš Grinaj Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Messi: Stratený v Paríži

Argentínsky futbalista Lionel Messi priznal, že dva mesiace po prestupe do Paríža St. Germ…