Domov ATLETIKA Zomrel najrýchlejší slovenský senior

Zomrel najrýchlejší slovenský senior

V piatok 23. apríla zomrel vo veku 74 rokov svetový rekordér v behu na 100 m veteránov Vladimír Výbošťok. Niekoľkonásobný medailista z veteránskych MS a Európy a člen Dukly Banská Bystrica náhle skonal dopoludnia v Bardejovských Kúpeľoch.

Vo veteránskej kategórii dosiahol množstvo úspechov, na ME a MS nazbieral dovedna 53 medailí. Zo svetových šampionátov má v zbierke 6 zlatých, 5 strieborných a 7 bronzových medailí, na ME je jeho bilancia 16-10-9. Nik zo Slovákov vo veteránskej kategórii nebol úspešnejší ako Vladimír Výbošťok, uviedol web Slovenského atletického zväzu atletika.sk.

V marci 2007 na halových ME v Helsinkách utvoril svoj prvý európsky rekord časom 7,66 s na 60 m v kategórii M60. V apríli 2012 na halových veteránskych MS vo fínskom meste Jyväskylä pridal ďalší časom 7,81 sekundy v kategórii M65.

V tom istom roku v auguste na ME v nemeckom Zittau vyrovnal v behu na 100 m svetový rekord Američana Robbinsa 12,37 sekundy.

Aj vďaka týmto skvelým časom ho v roku 2012 vyhlásili za európsku veteránsku jednotku. Vladimír Výbošťok je držiteľ mnohých slovenských rekordov na 60, 100 a 200 m v hale i vonku v kategóriách od M50 až po M70.

Česť jeho pamiatke.

red, TASR, foto: FB Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii ATLETIKA
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Víťazný Volkov návrat po zranení

Minulý víkend sa v Trnave uskutočnili atletické majstrovstvá Slovenska, na ktorých pútal n…